Sākums Konferences/LPA sēdes Par LPA LPA sekcijas/Psihiatru biedrības Latvijas Psihiatriskās slimnīcas Sadraudzības asociācijas Kontakti
Angliskais

Psihiskās veselības seminārs medicīnas studentiem


Studijas medicīnā ir bezgala interesantas un aizraujošas. Tomēr katram ir pazīstamas sajūtas, ka “rozā brilles” nokrīt un studijas kļūst arvien sarežģītākas, - apjomīgs mācību materiāls, kas jāspēj apvienot ar privāto un sociālo dzīvi, kā dēļ rodas pieaugoša psihoemocionālā slodze. Tieši medicīnas studenti ir viena no visvairāk pakļautajām specialitātēm depresijai, izdegšanai un trauksmei. Literatūras dati liecina, ka medicīnas studentu populācijā depresijas rādītāji ir par 15 % līdz pat 30% augstāki kā vispārējā populācijā. Bez piemērota sociālā atbalsta studijas medicīnā var būt iemesls sliktam nakts miegam, trauksmei, seksuāliem traucējumiem, vēlmei relaksēties ar atkarību izraisošām vielām un pat suicidālām domām.


Bet mēs taču vēlamies būt laimīgi piepildot savu sapni, - kļūstot par ārstiem. Par savu psihisko veselību un emocionālo labsajūtu ir jādomā katru dienu un viens no efektīvākajiem atbalsta veidiem ir kompetentu vienaudžu atbalsts un iedrošinājums.


Latvijas Psihiatru asociācijas Jauno psihiatru sekcija sadarbībā ar Psihiatrijas un narkoloģijas katedru un RSU piedāvā medicīnas studentiem Psihiskās veselības seminārus šī gada 9.aprīlī ar mērķi palielināt informētību un veicināt izpratni par ilgstošu atrašanos paaugstināta stresa apstākļos, kas var novest pie psihiskās veselības traucējumiem medicīnas studentu vidū.


Mēs - atvērti, zinoši un aktīvi rezidenti psihiatrijā,  Tu - medicīnas students: esam vienaudži ar kopīgu pieredzi un sajūtām par reālo situāciju medicīnas studiju laikā


Kā psihiatrijas rezidenti mēs medicīnas studentiem piedāvājam semināra laikā novērtēt savu psihoemocionālo pašsajūtu, iemācīt izprast savas emocijas un jūtas, kā arī iegūt zināšanas par psihoemocionālās labsajūtas profilaksi, uzlabošanu un stresa pārvarēšanas stratēģijām.


Uz tikšanos 09.04.2018. RSU MITC plkst. 15:00 vai 16:00 (iepriekš savu dalību piesaki elektroniski).


LPA Jauno Psihiatru sekcijas sadaļā vairāk var izlasīt par projekta īstenotājiem un kāpēc mēs to darām:

http://psihiatruasociacija.lv/page18.html